2022-2023 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI SEM’E ALINACAK SPORCU ÖĞRENCİLER

30.05.2022

2022-2023 Eğitim-Öğretim dönemi için Kayseri Sporcu Eğitim Merkezimize; Atletizm, Halter, Kayak ve Yüzme branşlarında gündüzlü statüde Güreş branşında ise hem gündüzlü hem yatılı sporcu öğrenci alımı yapılacaktır.

              Başvurunun yapılabilmesi için Sporcu Eğitim Merkezinin bulunduğu il sınırları içerinde eğitim ve öğrenim görmekle birlikte belirlenen diğer şarları haiz olması gerekmektedir.

              Başvurular 30 Mayıs-08 Haziran 2022 tarihleri arasında e-DEVLET kapısı üzerinde yapılacak olup,  Başvuru yapılabilecek branşlarla ilgili alım şartları ekte yer alan başvuru klavuzuna göre ve branş talimatına göre yapılacak olup detaylı bilgiler SPOR HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜMÜZÜN web sayfasından da ulaşılabilir. https://shgm.gsb.gov.tr/

           Ayrıca yerleştirme sonucunda boş kalan kontenjanlara Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme projesi kapsamında 2018-2019 tarama grubu içerisinde değerlendirmeye alınarak eğitim programlarını tamamlayan 6. sınıf öğrencilerinden Sporcu Eğitim Merkezlerinin İlgili branşta il bazlı belirlenen puanlama üzerinden Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğümüzce belirlenecek şartlar doğrultusunda SEM'lere gündüzlü statüde başvuru yapabileceklerdir.

 

2022-2023_EGITIM_OGRETIM_YILI_SEME_ALINACAK_SPORCU_OGRENCILERE_YONELIK_KILAVUZ_-_(KONTENJANA_GORE_YENILENEN).pdf

2022-2023_Yili__Kontenjan_Listesi.pdf