Türkiye Kickboks Federasyonu tarafından Şırnak’ta yapılan Büyükler – Gençler Ferdi Kick Boks Şampiyonasında Kayserili sporcularımız 6 Altın, 1 Bronz madalya kazanarak büyük bir başarıya imza attı.

 Türkiye Büyükler - Gençler (K 1 Style – Low Kick – Full Contact – Kick Light - Light Contact – Point Fighting) Ferdi Kick Boks Şampiyonası 01-07 Temmuz 2021 tarihleri arasında Şırnak’ da yapıldı.

 Şampiyonaya ilimizden katılan sporcularımızdan Hayriye Türksoy Hançer 48 Kilo Bayan Full Contact ‘da, Kumsal Kayra Kutlu  50 Kilo Bayan Lıght Contact’da Selvican Çakmak 55 Kilo Bayan Poınt Fıghtıng’da Merve Kılıç 60 Kilo Bayan Poınt Fıghtıng‘da Altar Sezer Şahin 94 Kilo Erkek Poınt Fıghtıng’da, Gülden Mercan Atilla 70 Kilo Üstü K-1’de Şampiyon Olurken Kübra Nur Özdemir 60 Kilo Genç Bayan Full Contact’da Üçüncü Oldu.

 Bu sonuçlar ile Şampiyon olan sporcularımız İtalya’da yapılacak olan Dünya Kickboks Şampiyonasında Ülkemizi temsil edecekler.

 Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakcı Kickboks Şampiyonadan Şampiyonluklarla dönerek Milli takıma katılma başarısı gösteren sporcularımızı ve antrenörlerini tebrik ederek başarılarının devamını diledi.