19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında 15-21 Mayıs 2022 tarihleri arasında çeşitli faaliyetler ile gerçekleştirilecek olan Gençlik Haftası Kayseri Cumhuriyet Meydanı Atatürk Anıtına çelenk sunma töreni ile başladı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 81 ilde eş zamanlı olarak başlatılan Gençlik Haftası faaliyetleri, çelenk sunma töreniyle Kayseri’de start aldı.  
Talas Gençlik Merkezi Halk Oyunları Ekibi gösterisi akabinde başlayan Çelenk Sunma Töreni, Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakcı’nın Atatürk Anıtına Çelenk sunması, saygı duruşu bulunulması ve İstiklal Marşı okunmasıyla son buldu.

 Törenin ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan İl Müdürü Ali İhsan Kabakcı; “19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, Gençlik Haftası 103'üncü yılı etkinliklerini bugün başlatıyoruz. İstiklalden İstikbale giden kurtuluş mücadelesinin en önemli çıkış noktalarından birisi olan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'a çıkışını 103'üncü yıl dönümü. Bizler de Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Gençlik ve Spor İl Müdürlükleri olarak illerimizde gerçekten dolu dolu programlar yapıyoruz. İstiklalden istikbale giden bu yolda gençlerimizin hem o süreci daha iyi tanımaları hem de günümüz dünyasında da bu algıyı ve yapılan bu çalışmaları çok daha iyi yansıtabilmek içinde bizler de il müdürlükleri olarak çalışıyoruz ve bunları ortaya koyuyoruz. İnşallah bundan sonrasında da ortaya konulan istiklal mücadelesinin gençlerimize çok daha iyi yansıtılabilme ve bunu çeşitli programlarla ortaya koyabilmenin hazzını yaşayacağız. Çeşitli programlar ve faaliyetler yapıyoruz ama gençlerimizin özellikle programlar dışında da yapılan faaliyetleri, etkinlikleri aynı zamanda hareketliliği ortaya koyacak bir takım günümüz toplumunun oluşturduğu dezavantajları da bu vesilelerle hareket kazandıran bir takım uygulamalarla da harekete geçiriyoruz. 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımızın 103'üncü yılı herkese kutlu olsun. Bu haftayı dolu dolu sportif etkinliklerle ve gençlik faaliyetleriyle geçireceğiz” dedi.