25 FARKLI ÜLKEDEN GELEN GENÇLER ERCİYES’TE AĞIRLANDI

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüzün ev sahipliğinde gerçekleşen (STK) Yaz Kampları kapsamında 25 farklı ülkeden gelen 50 genç Erciyes Kamp ve Eğitim Merkezinde ağırlandı

12 TEMMUZ 2017


Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından organize edilen ve Sivil Toplum Kuruluşları (STK) Yaz Kampları kapsamında düzenlenen Uluslararası Doğa Kampı Erciyes'te gerçekleşti. 

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüzün ev sahipliğinde gerçekleşen (STK) Yaz Kampları kapsamında 25 farklı ülkeden gelen 50 genç Erciyes Kamp ve Eğitim Merkezinde ağırlandı. 

06-10 Temmuz tarihleri arasında yapılan ve Konya’ da faaliyet gösteren İki Doğu İki Batı Derneği üyelerinin katılımıyla gerçekleşen kamp boyunca gençler, Trekking (Doğa Yürüyüşü) El Sanatları Atölyesi, Değerler Eğitimi Atölyesi, Futbol Turnuvası, okçuluk, Teleferik Gezisi, Şehir Gezisi gibi Kültürel, Sanatsal ve Sportif birçok faaliyette bulundu. 

Katılımcılar adına oldukça verimli geçen yaz kampının son günü ise Kamp ateşi yakıldı. 25 farklı ülkeden gelen gençlerin yerel halk oyunlarını sergiledikleri uluslararası yaz kampı unutulmaz anlar ile son buldu.