DEVELİ’DE "SPORUMU YAPIYORUM SAĞLIKLI YAŞIYORUM" PROJESİNİN STARTI VERİLDİ

‘Develi’de Sporumu Yapıyorum, Sağlıklı Yaşıyorum’ projesinin protokolü yapıldı

12 TEMMUZ 2017
HABERİNFOTOĞRAFLARI

 

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Develi Kaymakamlığı ve Develi Belediyesi’nin ortaklaşa düzenleyeceği ‘Develi’de Sporumu Yapıyorum, Sağlıklı Yaşıyorum’ projesinin protokolü yapıldı.

Develi Kaymakamı Murat Duru, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Murat Eskici  ve Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar’ın katıldığı protokolü yapılan projenin amacı, ilçede başta gençler olmak üzere ilçe halkına sportif faaliyetleri sevdirerek onların özgüvenlerini artırmak olduğu belirtildi.

Toplumsal hayata entegrasyonu kolaylaştırmak adına yürütülecek olan programda ayrıca Kuranı Kerim, Siyer ve Ahlak Bilgisi derslerinin de işlenerek değerlerin öğretilip yaygınlaştırılmasının amaçlandığı bildirildi.

Kaymakamlık Toplantı Salonunda yapılan protokolde diğer ilçelere nazaran Develi’nin spor anlamında çok daha büyük potansiyelinin olduğunu belirten Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Murat Eskici projenin hayırlı olması dileklerinde bulundu.

Develi Kaymakamı Murat Duru; görev yaptığı diğer ilçelere nazaran Develi’nin spora çok daha büyük önem verdiğini belirterek programın hayırlı olması temennisinde bulundu.

Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar ise Hemşerilerimizin yaşam kalitesini yükseltmek adına her oluşumda bulunmayı kendimize bir borç biliriz. İlçemizde son yıllarda sportif faaliyetlerde hızlı bir yaygınlaşma ve başarı gözlenmektedir. İnşallah bu ve benzeri projelerle başta gençlerimiz olmak üzere tüm hemşerilerimizin sağlıklı, müreffeh bir hayat sürdürmeleri için gayretlerimiz devam edecektir diyerek Kuranı Kerim, siyer ve ahlak eğitimlerinin verilecek olmasının da manevi gelişmeye olumlu katkı sağlayacağını belirtti.