KAYSERİ TOHM SPORCUMUZ BÜŞRA NUR KOKU ATLETİZM DE AVRUPA 3.SÜ

Kayseri Tohm Sporcuları 23 Yaş Altı Avrupa Atletizm Şampiyonası’nda önemli derecelere imza attı

17 TEMMUZ 2017
HABERİNFOTOĞRAFLARI

 

Kayseri Tohm Sporcuları 23 Yaş Altı Avrupa Atletizm Şampiyonası’nda önemli derecelere imza attı.

Polonya’nın Bydgoszcz kentinde dört gün süren Avrupa U23 (23 Yaş Altı) Atletizm Şampiyonası sona erdi. Türkiye, organizasyonu iki altın, bir bronz madalya ile tamamladı.

Bydgoszcz’da düzenlenen Avrupa U23 Atletizm Şampiyonası’nın ikinci gününde kadınlar 10.000 metre finalinde Türkiye iki madalya kazandı.

Bu dalın favorisi Milli Atletimiz Yasemin Can kariyerindeki Avrupa Şampiyonluğu ve Avrupa Kros birinciliğine bir de U23 zaferi ekledi. 20 yaşındaki Yasemin, yarışı 31:39.80’lık şampiyona rekoru derecesiyle kazandı. Aynı yarışta piste çıkan Kayseri TOHM sporcumuz Büşra Nur Koku ise 33:33.22'lik derecesi ile Avrupa 3.sü olarak bronz madalyanın sahibi oldu.

Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Akif Çağatay Kılıç, Polonya’da başarılara imza atan sporcularımız için tebrik mesajı yayınlayarak

 “Polonya’da düzenlenen 23 Yaş Altı Avrupa Atletizm Şampiyonası’nda kadınlar 10 bin metrede altın madalya kazanan Yasemin Can ve bronz madalya kazanan Büşra Nur Koku’yu kutluyorum. Genç sporcularımızın elde ettiği başarılar bizleri gururlandırıyor ve geleceğe umutla bakmamızı sağlıyor. Bu başarıların gelecekte kazanılacak büyük zaferlerin habercisi olacağına inanıyorum.  Sporcularımızı ve onların başarısında emeği geçen herkesi tebrik ediyorum.” Dedi.

Şampiyona da ayrıca 3000 metre su engellide yarışan bir diğer Kayseri Tohm sporcumuz Turgay Bayram seçmelerden sonra finalde de derecesini 7.saniye geliştirerek 8:46.48'lik derecesi ile turnuvayı 6. sırada tamamladı.