15 TEMMUZ DEMOKRASİ ATEŞİ ZİRVE TIRMANIŞI

Dağcılar 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Anısına Erciyes’in Zirvesinde Bayrak Açtılar

17 TEMMUZ 2017
HABERİNFOTOĞRAFLARI

 

Dağcılar 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Anısına Erciyes’in Zirvesinde Bayrak Açtılar.

Kayseri Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Dağcılık İl Temsilciliği tarafından 15 Temmuz şehitleri anısına, Erciyes Dağı Zirve Tırmanışı gerçekleştirildi. Faaliyet kapsamında 3 Bin 916 metre yüksekliğindeki Erciyes Dağı zirvesinde Türk bayrağı açıldı, İstiklal Marşı okundu, şehit ve gazilerimiz için dualar edildi.

Zirve tırmanışı hakkında bilgi veren Kayseri Dağcılık İl Temsilcisi Ahmet Duran, 15 Temmuz'da hain darbe girişimine karşı demokrasiyi korumak için canlarını ortaya koyan ve bu uğurda canlarını feda eden şehitleri anmak adına Erciyes Dağı’nın zirvesine tırmanış gerçekleştirdiklerini söyledi.

Duran, şunları kaydetti: "Şehitlerimizi anmak için Türkiye Dağcılık Federasyonu öncülüğünde “15 Temmuz'da 15 Zirvede 15 Demokrasi Ateşi” adıyla hazırlanan program kapsamında bir demokrasi meşalesini de Erciyes'in zirvesinde yakmak için tırmandık. Sabah saat 03.00 itibari ile başladığımız tırmanışı saat 09.00’da tamamladık. Zirvede saygı duruşu yapıp, İstiklal Marşı’nı okuduk ve şehitlerimiz için dua ettik. Bu özel günde bu tırmanışı gerçekleştirmiş olmaktan mutluluk duyduk. Şehitlerimize Allah'tan rahmet, yakınlarına sabırlar, gazilerimize de sağlık diliyorum.” dedi.

Tırmanışa katılan dağcılar ise böyle bir faaliyet içerisinde olmaktan dolayı mutluluk duyduklarını, 15 Temmuz’da canlarını feda eden şehitlerimizi rahmetle ve minnetle andıklarını belirtti.