Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 81 ilde eş zamanlı olarak Gençlik ve Spor Festivalleri kapsamında yapılan “Fener Alayı Yürüyüşü” yüzlerce vatandaşın katılımıyla gerçekleşti.
Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesinde gerçekleştirilen Fener Alayına katılan yüzlerce kişi ellerinde taşıdıkları Türk Bayrakları ve meşalelerle, marşlar okuyarak Üniversite girişinden etkinlik alanına kadar coşkuyla yürüdüler.
Fener Alayına, Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakcı, İl Müdürlüğü personelleri, gönüllü gençler, yurtlarımızda barınan öğrenciler, sporcular ve yüzlerce vatandaş katılarak bayramın coşkusunu birlikte yaşadılar.
Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakcı, “Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna giden yolda ilk adımı oluşturan ve Milletimizin kaderini değiştiren 19 Mayıs 1919’un, 105. yıl dönümünü milletçe hep birlikte kutlamanın sevincini yaşıyoruz. Ülkemizi geleceğe Türkiye Yüzyılına taşıyacak güç, gençliğimizde. Türkiye’nin Gücü Gençliği düsturuyla bayramın coşkusunu hissettik. Fener Alayı Yürüyüşümüze katılarak bu heyecanı yaşayan herkese
çok teşekkür ediyorum” dedi.